Prekinis ženklas „Fairy“

Tikriausiai net nereikia klausti, ar žinote ir ar yra tekę naudoti Fairy (liet. fėja) gaminį. Tai valymo skystis, kurį gamina Procter & Gamble Londono gamykloje. Ko gero tai plačiausiai žinoma buitinės chemijos priemonė, kuri puikiai kovoja su riebalais ir įsisenėjusiais nešvarumais. Šis skystis išsiskiria savo tradicine žalia spalva ir stipria veikiamąja galia, kuri kovoja su indų dėmėmis, bet nekenkia rankoms. Šio prekinio ženklo šūkis skelbia, kad „Rankos, kurios gamina maistą, dabar gali būti tokios švelnios it Jūsų veidas lengvai žalio Fairy dėka“.

Pirmą kart šis gaminys pasaulį išvydo 1950 metais ir iki 1980 metų buvo platinamas tik Jungtinėje Karalytėje. Nuo 2008 metų Fairy parduodamas daugelyje Europos valstybių (produkto pavadinamas gali kisti priklausomai nuo šalies). Anksčiau šio buitinės chemijos skysčio skiriamasis ženklas buvo žalia spalva, baltas buteliukas su raudonu dangteliu, tačiau dabar Fairy skysčio spalva gali būti geltona ar raudona, priklausomai nuo valiklio kvapo (atitinkamai citrinos ir granatų), o išorinį vaizdą pakeitė PET buteliai.

2010 metų vasario mėnesį Fairy prekinis ženklas šventė savo 50 metų sukaktį. Šia proga kūrėjai į prekybą grąžino valymo priemonės tradicinį, pradinį buteliuką (kuris buvo naudojamas iki 2000 metų). Jie buvo parduodami ribotą laiko tarpą tam tikrose parduotuvėse.

Tikriausiai nesuklysiu teigdama, kad kiekviena namų šeimininkė savo virtuvėje greta kriauklės turi šio plovimo skysčio buteliuką. Ne retai tokie cheminiai gaminiai kaip Fairy parduodami dideliais kiekiais, nes, pavyzdžiui, restoranus ar viešbučio kavines domina didmeninė prekyba buitine chemija, nes tuomet vieneto kaina mažėja.

Šis buitinės chemijos gaminys, kuris puikiai kovoja su riebalais ir įsisenėjusiais nešvarumais, naudojamas itin plačiai, tačiau, kartais, jis vertinamas prieštaringai. Bet kiekvienas turi savų pliusų ir savų minusų. Tiesioginis neigiamas Fairy poveikis žmogui nenustatytas, todėl ji vis dar viena populiariausių prekių pasaulyje.