Baldų istorija

Aplink mus esantys baldai labai dažnai sulaukia per mažai dėmesio, nei realiai jiems turėtų skirti. Juk tai daiktai, kurie mums labai palengvina gyvenimą. Visiškai natūralu, kad šiuo metu mūsų kambariuose esantys baldai toli gražu nebe tokie, kokie buvo anksčiau. Metų eigoje jie labai kito ir tai, ką matome šiandien, mus pasieks po ilgų šimtmečių, kurių metu buvo išbandomos skirtingos medžiagos, juolab, buvo stengiamasi sukurti kuo stilingesnį ir tuo pačiu praktiškesnį variantą.

  • Neolito laikotarpiu baldai buvo skirti tik konkrečiai funkcijai atlikti. Niekam nebuvo įdomu koks yra jų stilius, kadangi lova buvo iš šakelių ir svarbiausia, kad miegojimas joje būtų kuo patogesnis.
  • Tuo tarpu klasikinio laikotarpio metu pradėta daugiau dėmesio skirti ir stiliui. Tiesa, tai galėjo su leisti tik karaliai bei faraonai, kadangi sunkiau gyvenantys asmenys vis dar daugiausia dėmesio skyrė patogumui.
  • Viduramžių tėkmėje dar daugiau dėmesio skiriama stiliui. Tuo pačiu labai dažnai akcentuojamas tvirtumas bei skonis. Ne veltui kėdės buvo gaminamos iš ąžuolo, buvo smulkmeniškai skaptuojamos.
  • XIX amžiuje baldai jau tapo dekoratyvūs. Net ir sunkiau gyvenantys asmenys vistiek stengėsi kuo daugiau dėmesio skirti stiliui, kadangi pagaliau atėjo požiūris, kad gražiuose namuose gyvenimas yra kur kas mielesnis. O kadangi daugelis pats mokėjo pasigaminti baldus – skoninga aplinka buvo būtina.
  • Moderniais laikais svarbus buvo stilius, tačiau dėl karų daugelis žmonių daugiausia dėmesio skyrė funkcionalumui. Juolab, žmonės pradėjo keltis gyventi į miestus, tad tapo svarbu, kad baldas būtų paprastesnis ir lengvesnis.
  • Ekologiškais laikais labai daug dėmesio skiriama gamtai. Galima sakyti, kad tam tikra prasme šie ekologiškai laikai yra ir dabar, kurie persipina su postmodernizmo mada.
  • Postmodernizmas tikrai nėra tik kažkas inovatyvaus. Daugelis žmonių džiaugiasi stilių sinteze, atsigręžiama į tokius stilius, kaip kad Provanso.

Galiausiai, kad ir kokie baldai šiuo metu yra populiarūs ir kokie vadinami stilingiausiais – mes siūlome daugiau dėmesio skirti savo poreikiams. Juk reikia rasti ne madingus, tačiau stilingus baldus, kurie Jums leis aplinką vadinti namais…