Nuo garo mašinos iki prabangių automobilių nuomos

Šiandien nieko nestebina gatvėmis riedančių automobilių srautas. Mašinų, važiuojančių miesto, miestelių ir kaimų keliais, asortimentas didžiulis: skirtingos markės, dydžiai, formos, spalvos. Mums įprasta matyti įvairaus amžiaus vyrus ir moteris sėdinčius už vairo. Net kamščiai, kurie taip pat tapo didmiesčio gyvenimo dalimi, nekelia papildomų emocijų ar nuostabos. Šiais laikais automobiliai naudojami ne tik susisiekimui, bet ir sportinėms lenktynėms, egzistuoja prabangių automobilių nuoma (—> https://autobanga.lt/4_prestizine), kai mašina ne tik keleivių vežėja, bet ir šventės detalė. Visa tai taip kasdieniška, kad niekada net nesusimąstome, kokį vystymosi kelią „praėjo“ automobilis, kol tapo toks, koks yra dabar?
Pirmasis automobilis buvo varomas garu. Tokios mašinos aprašymą 1678 m. paliko F. Ferhisto. 1775 m. šis modelis ir buvo pagamintas, nors dabar naudojamų automobilių kūrimo pradžia laikoma 1768 m. Dž. Vato išrasta garo mašina. Po Dž. Vato išradimo N. Džiuzefas sukonstravo triratį vėžimėlį, kuris buvo varomas garo mašina. XIX a. pradž. R. Trevitikas pirmasis sukūrė garu varomą vėžimėlį keleivių gabenimui. Antrojoje XIX a. pusėje N. A. Otas sukūrė keturračio variklio veikimo principą, tačiau jis buvo abejotinas. Po penkerių metų Otas drauge su O. Langenu pasaulinėje Paryžiaus parodoje pristatė 1,5 kW galios dyzelinę variklį. Dar po dviejų dešimčių metų sukonstruotas plūdinis karbiuratorius, kurio išradėjas buvo Maldanas.

K. Bencas pagarsėjo kaip žmogus užpatentavęs pirmąjį automobilį pasaulyje. Tai įvyko 1886 m. 1892 m. R. Dyzelis, dar žinomas kaip dyzelino išradėjęs, pirmasis užpatentavo savaiminio užsiliepsnojimo variklį, o po penkerių metų pagamintas ir dyzelinis variklis. Vėliau vyko tik kosmetiniai ir patogumą didinantys techninės charakteristikos pokyčiai.

Sunku patikėti, kad prieš kelis šimtus metų sukurtas pirmasis mašinos prototipas ištobulėjo iki šiandien gatvėse matomos keturratės transporto priemonės. Automobiliai net klasifikuojami pagal paskirtį, pvz.: A klasė – tai asmeninės prabangos ir aukštos klasės mašina, kurią sau leisti vairuoti gali ne kiekvienas. Tačiau egzistuoja prabangių automobilių nuoma, todėl turime galimybę pasijusti išskirtiniais.. Šiandienos pasaulyje pasirinkimų ir galimybių – apstu. Tereikia išsirinkti sau tinkamiausią.