Prašmatnusis Viktorijos laikų interjeras

Karalienė Viktorija visiems geriausiai žinoma kaip ekstravagantiška, valdinga ir visas tradicijas griovusi Anglijos monarchė. Drabužių mados pasaulyje nuolatos pasivaidena tam tikras Viktorijos laikų drabužių motyvas, tačiau šios moters skonis vertė keisti ir kitų sričių veidą bei dizainą, pavyzdžiui to meto interjero tendencijas.
Pagrindinis Viktorijos laikų interjero atributas buvo gausiai išdekoruoti ir daiktų pritalpinti kambariai, kuriuose buvo eklektiškai derinami įvairūs istoriniai stiliai, azijietiški motyvai ir panašiai.

Viktorijos laikais iš industrinės revoliucijos pelnęsi viduriniosios klasės atstovai negailėjo išteklių dekoruoti savo namams. Visi vieni prieš kitus siekdavo pasipuikuoti ir parodyti savo statusą bei turtus.
Kambario baldai: sekcijos, komodos, kortų staliukai buvo gaminami iš raudonmedžio, juodmedžio ir riešutmedžio. Šie baldai buvo masyvūs ir kruopščiai dekoruoti, kuo turtingesnis namų šeimininkas, tuo didingesnis buvo jo namų salonas.
Tuščias kambarys tais laikais buvo laikomas prasto skonio ir vargo požymiu, todėl apie minimalizmo idėjas tuomet nė nebuvo minties. Net patys baldai turėjo turėti daugybę smulknių atributų. Įvairūs kambario baldai, sekcijos ir komodos būdavo gaminami su daugybe stalčiukų ir dailiomis rankenėlėmis.

Viktorijos laikų atradimas – tapetai. 1840-aisiais pradėta masinė tapetų produkcija. Tapetai marginti įvairiais gėlių, paukščių, gyvūnų raštais. Kadangi ornamentų būdavo pageidaujama visur, tai žmonės margindavo ne tik sienas – daugelyje namų būdavo patiesti masyvūs kilimai su įvairiausiais raštais.

Spalvų gama, kita vertus, nebuvo pernelyg rėksminga. Populiariausi buvo švelnūs, tarpiniai atspalviai. Subtilios rožinės, pilkšvos, levandų, švelni garstyčių ar persikinė spalvos buvo idealios tiek drabužių, tiek interjero kolorite.

Kalbant apie medžiagas, vyravusias kambariuose galima išskirti pagrindines dvi – velvetą ir sunkią šilkinę drobę. Velvetas vyravo užuolaidų gamyboje, o damaskinė drobė dengė pagalvėles bei minkštąsias baldų dalis.