SENĄSIAS VESTUVIŲ TRADICIJAS KEIČIA NAUJOS MADOS

Vestuvės yra kiekvienos moters svajonė. Jau nuo neatmenamų laikų, vyras išsirinkdavo sau tinkamą gyvenimo partnerę vadovaudamasis priimtomis tradicijomis. Nors ir negalima teigi jog senosios tradicijos išnyko visiškai, šiais laikais vestuves keliame pagal šiuolaikiškus, europietiškus standartus.

Jeigu anksčiau jaunikiui žmoną išrinkdavo tėvai, o ir pamatyti ją galėdavo tik prieš pat vestuves, šiandieną savo antrą pusę galime rinktis metus, du ar tiek laiko, kiek tik mums reikia. Grįžtant prie jaunosios pamatymo, senais laikais nuotaka netgi būdavo slepiama kamaroje ar tamsiame kambaryje, kad tik jaunikis nesugebėtų jos taip greitai rasti. Šių dienų moderniose vestuvėse jaunikis taip pat privalo užsirišti akis ir tarp minios merginų atrasti tą savo vienintelę. Gan panašu, tiesa?

fejerverkai

Nors ir galime įžvelgti nemažai panašumų tarp senovinių ir naujoviškų vestuvių papročių, dauguma ritualų yra visiškai pakeisti arba gerokai patobulinti. Kalbant apie šventės vietą, kaip ir seniau taip ir dabar dauguma mūsų tuokiasi bažnyčioje. Tačiau originalieji ir patys drąsiausi atsisako bažnyčios ir įžadus priima pagal amerikiečių tradicijas. Pavyzdžiui, tuokdamiesi paplūdimyje arba apsupti laukinės gamtos. Visos dekoracijos, šventės planavimas ir netgi suknelės – viskas šiais laikais yra matoma iš kitos prizmės. Ką jau kalbėti apie vestuvių šventės ritualus, kurie menkai primena protėvių tradicijas. Dabar retai pamatysim piršlius, kadangi yra išlikę tik liudininkai. Taip pat, vestuvės yra itin kruopščiai planuojamos, o jas dažniausiai veda renginių vedėjas. Taigi nei nuotaka, nei jos tėvai ar piršliai neturi rūpintis jokiomis šventės organizavimo detalėmis.

Bene svarbiausias vestuvių atributas šiomis dienomis yra fejerverkai. Fejerverkai, tai tikrai puošmena pradžiuginanti ne tik pačius sutuoktinius bet ir visus šventės svečius. Norintys savo vestuves paversti tikra svajonių švente, dažniausiai užsisako visą saliutų kompoziciją, kuri yra paleidžiama į orą pagal mėgstamą muziką. Iš fejerverkų vestuvėms suprojektuotos gėlės, žodžiai ir kitos grožybės yra numeris vienas vestuvių sąraše.