Šventiniai balionai

Anksčiau balionai buvo gaminami iš kiaulių pūslių ir gyvūnų žarnų. Actekai buvo pirmieji, kurie sukūrė pirmąsias balionų skulptūras iš katės žarnų ir jas aukojo dievams. Kūriniuose Šveicarų Robinzonų šeima (1813 m.) ir Mobis Dikas (1851 m.) minima, kad balionai buvo gaminami iš banginių žarnų.

Pirmuosius guminius balionus 1824 m. pagamino profesorius Micheal Faraday, kuriuos panaudojo savo eksperimente su vandeniliu Royal institute Londone. “Kaučiukas yra nepaprastai elastingas“ – teigė profesorius Ketvirčio mokslo žurnale tais pačiais, 1824, metais. “Iš jo pagaminti krepšeliai … plėtėsi veikiami į juos nukreiptos oro jėgos tol, kol kaučiukas buvo pakankamai skaidrus. Krepšeliai, kurie plėtėsi veikiami vandenilio, buvo be galo lengvi lyg būtų formavę balioną su didele palaipsniui augančia jėga“. Faraday pagamino balionus iškirpęs du apvalius gumos lakštus, juos sudėjęs vieną ant kito ir supresavęs jų kraštus. Lipni guma sulipo automatiškai. Baliono vidus buvo ištrintas su miltais siekiant išvengti priešingų paviršių susijungimo.

Kitais metais žaislinius balionus dekoracijoms pristatė pionierius, gumos gamintojas Thomas Hancock. Šie balionai buvo „pasidaryk pats“ tipo. Jų komplektą sudarė guminio tirpalo butelis ir kondensacinis švirkštas. Vulkanizuotus šventinius balionus, kurie skirtingai nei ankstesnieji, nebuvo veikiami besikeičiančios temperatūros, pirmasis pagamino Londono J. G. Ingram 1847 m. Šis balionas atitinka šių dienų baliono prototipą.
1920 m. Neil Tillotson suprojektavo ir pagamino latekso balionus su katės veidu ir ausimis, kuriuos jis iškirpo iš kartono savomis rankomis. Jis sugebėjo sugeneruoti pirmąjį šių balionų pardavimą. 15 jų buvo užsakyti kasmetiniam Patriotų dienos paradui 1931 m. balandžio 19 d.Pirmieji spalvoti balionai buvo parduoti Čikagos Pasaulio mugėje 1933 – 1934 m.