logistikos-pradzia-egipte

logistika-piramidziu-bloku-transportavimas

Logistikos užuomazgos aptinkamos maždaug 2700 metų prieš mūsų erą: piramidžių statyboje buvo taikoma medžiagų tvarkymo, sandėliavimo technika. Statybų vietoje buvo transportuojami ir surinkinėjami kelias tonas sveriantys akmens blokai. Didžiosios Gizos piramidės aukštis yra 146 metrai, o svoris – 6 milijonai tonų, norint pastatyti didžiąją Gizos piramidę egiptiečiams reikėjo modernios ir sudėtingos medžiagų transportavimo įrangos, kuri būtų pajėgi ne tik pajudinti masyvius statyboms skirtus blokus, bet ir padėti juos į reikiamą vietą. Net ir šiandien, mes vis dar negalime iki galo paaiškinti, kaip su 2700 metais prieš mūsų erą naudota kėlimo įranga ir transporto priemonėmis buvo pasiektas toks preciziškumo lygis.

300 metų prieš mūsų erą Graikijoje buvo išrasti revoliucingi irklavimo laivai, kurie tapo nauju pagrindu tarpžemyninei prekybai. Irklavimo laivai užsitarnavo revoliucinio išradimo reputaciją todėl, kad jie sukūrė pagrindą greitai kelionei atviroje jūroje. Šis išradimas suformavo milžiniškos logistikos tiekimo sistemos pagrindus reikalingus mobilioms kariuomenės stovykloms. Naudojant šias logistikos talpas Aleksandras Didysis su savo kavalerijos būriu, kiekvieno jos nario šeimomis ir jų karo ginklais, įsipareigojo išsiplėsti per visą kelią iki Indijos.

logistikos-revoliucinis-isradimas-irklavimo-valtis

Apie 700-uosius metus, statant Mezquita mečetę, viešųjų pirkimų logistikos paslaugos leido mečetės statyboms reikalingus ramsčius į Ispaniją atgabenti iš visų islamo imperijos dalių. Žymiosios Mezquita mečetės statybos Ispanijos mieste Kordoboje buvo pradėtos 756 metais, tuo metu Umayyad dinastijoje valdė Kalifas iš Kordobos. Mezquita yra laikoma didžiausia mečete Europoje. Iš neeilinės pirkimų logistikos buvo reikalaujama transportuoti mečetės ramsčius iš visų islamo imperijos dalių.

logistika-statant-mezquita-mecete

Logistika atlieka svarbų vaidmenį tiek architektūros srityje, tiek ekonomikos, tiek ir naujų atradimų. Nuo senų senovės logistika padeda įgyvendinti didelius (ir atrodo tuo metu neįveikiamus) tikslus.

Skaitykite logistikos paslaugų istorijos tęsinį.