Sovietinis vonios kambario interjeras — štai tikrasis iššūkis dizaineriams!

Praveri vonios duris ir prieš akis staiga išnyra aptrupėjusios plytelės, baltumą jau ko ne dešimt metų praradusi vonia, ir, neduok Dieve, dar koks pelėsis lubų kampuose. Ne ne, čia ne kokio seno viešbučio vaizdas, aprašomas mėgėjo keliautojo blogo įspūdžiuose. Tai vienas iš dažniausių reginių, šiurpinančių ir kartais net klyktelėti žmones priverčiančių vaizdelių, prieš akis vaiduokliškai išnyrančių vos pravėrus seno, sovietinio tipo būstuose įrengto vonios kambario duris.

Aišku tokių butų su štai tokia „dovanėle“ kainos yra ženkliai mažesnės negu modernių, šiuolaikiškų, dar dažais kvepiančių butų ir namų kainos. Įsigijus ar pradėjus nuomoti tokią gyvenamąją vietą galima gauti ne tik gerą dozę ekstrymo, bet ir rimtai išbandyti savo kantrybę ir fantazijos ribas.

Tik įsivaizduokit, gavot baisų vonios kambarį su, sakykime savotišku interjeru, ir dabar galvoje dėliojatės baisiausius turimus padaryti darbus. Patarimas: pirmiausia įsijunkite legendinio Bob Marley dainą „Don’t worry, be happy“ ir keliaukite į artimiausią parduotuvę. Su šypsena daug lengviau dirbsis negu sėdint kampe ir apraudojant savo nelemtą sovietinę vonią. Taigi, dar kartą pasitikrinkite savo piniginėje gulintį biudžetą ir atsižvelgiant į tai keliaukite pirkti šveitimo priemonių ar naujos vonios.

Apkerpėjusias pelėsiais vonios kambario sienas galima pagrąžinti specialiais pelėsių naikinimui skirtomis priemonėmis. Išnaikinus pelėsį ir esant labai dideliam pasiryžimui jau galima ir teptuku pamosikuoti ir viską švariai išsidažyti.

Tarpus sienose ar ištrupėjusias plyteles galima taip pat originaliai užtaisyti, pavyzdžiui, įmontuojant skylėse žaismingas veidrodžių mozaikas.

Tęsiant temą apie veidrodžius, sovietinis vonios kambario interjeras iš tiesų gali būti kaip reikiant pagyvintas, jei, sakykime, virš kriauklės įtaisysime gražų, vintažinį veidrodį.

Na ir aišku — mielos detalės, smulkmenos, buteliukai. Visi šie dekoracijomis virstantys vonios atributai suteiks praeito amžiaus vonios zonai jaukumo, išskirtinumo ir neabejotinai — žaismingumo.

Sovietinis vonios kambario interjeras – irgi interjeras.