pakabukai krikstynoms

Krikštynos – ypatinga mažylio šventė. Ją švenčiame pernelyg nesusimąstydami, iš kur atkeliavusios kai kurios krikštynų tradicijos ir papročiai. Nemaža dalis krikštynų papročių mus pasiekia iš Vakarų šalių bei mūsų protėvių ritualų. Taip pat iš senų laikų atėjo krikštynų dovanų idėjos – sidabriniai krikštynų pakabukai ir panašiai.

Papročiai ir tradicijos

Šios tradicijos jau gyvavo Lietuvoje seniausiais laikais ir, kas žino, gal dar kuriam kaime yra vietinių nepamirštos.

  • Prieš ruošiantis į bažnyčią krikšto motina prausdavo vaiką, o krikšto tėvas į vandenį įmesdavo pinigėlį, kad vaikutis taptų turtingu.
  • Per trobos langą vaiko tėvai perduodavo mažylį krikšto tėvams, kad taip apgautų piktąsias dvasias.
  • Pakeliui į bažnyčia visa vaikelio šeima dalindavo pyragus ir sausainius sutiktiems praeiviams, kad vaikas užaugtų nešykštus.
  • Prie bažnyčios slenksčio krikštatėviai turėdavo surikti vaiko vardą.
  • Krikštatėviai įteikdavo vaiko tėčiui ąsotį, kurį prašydavo sudaužyti – taip manyta, jog šukės atneš laimę.
  • Vis dar puoselėjama tradicija – vaiko garbei ir krikštynų atminimui pasodinamas medelis kieme. Berniuko garbei sodindavo ąžuolą, o mergaitės – liepą. Tai labai simboliška ir graži tradicija.

Dovanos

Štai dvi pagrindinės ir dar šiandien populiariausios krikštynų dovanos mažiesiems:

Jau daugelį metų viena populiariausių dovanų – pakabukai krikštynoms. Krikštatėvių pasirenkami krikštynų pakabukai išlieka saugomi, kol vaikas užauga. Tai labai universali dovana, ypač jei krikšto vaikas – mergaitė. Tėvai padeda jai saugoti šią dovaną, kuri tampa krikštatėvių globos simboliu. Ne veltui pakabukai krikštynoms vaizduoja angeliukus – tai lyg krikštatėvių įsipareigojimas saugoti ir globoti krikšto vaiką.
Kita populiari dovana krikštynoms – sidabrinis šaukštelis. Juo vaikas gali mokytis valgyti, o vaikui augant tėvai nebefunkcionalų šaukštelį padeda į saugią vietą arba įrėmina

Įvairios krikštynų dovanos (pakabukai krikštynoms ir kiti sidabro papuošalai bei aksesuarai) patrauklia kaina parduodami juvelyrikos parduotuvėse visoje Lietuvoje (Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje ir kt. miestuose) arba internetu. Pasirūpinkite, jog jūsų krikšto vaikas gautų ypatingą dovaną, kurią atsimintų ir brangintų visą gyvenimą.