history 1

Kava yra legendinis gėrimas atsiradęs jau nuo neatmenamų laikų. O apie jo atsiradimą sklando įvairios istorijos, kurios kiekviename regione vis kitokios. Kava kaip gėrimas turi savo istoriją, o kavos pupelių, rūšių, gaminimo būdų bei aparatų istorijos yra kitokios ir tuo pat, tiek pat, įdomios, kaip ir pačios kavos atsiradimo. Dėka tam tikrų atradėjų dabar yra kavos aparatas, latte ar moka. Todėl skubame jums papasakoti kavos atsiradimo legenda, kuri išties daugelyje aspektų sukūrė tikrą kavos kultūrą.

Pirmoji, legenda, kuri primena mitą yra tą, kai ožkaganys Kaldi iš Etiopijos prieš daugiau nei 800 metų pametė ožką ir niekaip jos negalėjo rasti. Beieškodamas jis išgirdo, kaip viena ožka labai garsiai mekena, o atėjęs pasižiūrėti kas jai yra, nustebo, nes ji tiesiog bėgiojo, kaip pasiutusi. Norėdamas suprasti, kas jai atsitiko, jis pamatė, kad ožka valgo kažkokias keistas uogas nuo medžio. Tad pabandė, jų pats paragauti ir netikėtai patyrė didelį energijos antplūdį. Supratęs, kad šios uogos yra ypatingos, jas nunešė pas vienuolius. Vienuoliai jų paragavo ir jiems šios uogos kartumas labai nepatiko, todėl visas uogas išmetė į laužą. Staiga skrundančios uogos paskleidė malonų aromatą, kuris labai patiko vienuoliams. Tada jie sugalvoja skrudintas uogas užpilti karštu vandeniu ir išgerti. Nuo tada kava tapo jiems tikra Dievo dovana, kuri suteikia didelių jėgų.

Kavos gėrimas žinomas jau nuo seno, kai pirmą kartą kava buvo atvežta iš Etiopijos į Arabija. Tuomet netikėtai ji pradėjo plisti ir populiarėti ir į kitas šalis, Indiją, Egiptą, Europą, kol galiausiai paplito po visą pasaulį ir tapo kultiniu gėrimu, be kurio negali išgyventi daugelis žmonių. Einant laikui atsirado kavos aparatai automatiniai ,kurie padėjo iš skrudintos kavos išgauti dar geresnį skonį ir aromatą. Kavos aparatai automatiniai kasmet buvo tobulinamas, todėl išliko lyg šiu dienų. Tik žinoma, jį pakeitė naujesni, automatizuoti aparatai, kurie yra nepamainomi buityje bei darbe.