Vibratorių atsiradimo istorija: nuo medicininio prietaiso iki malonumų šaltinio

Kaip prasidėjo vibratorių istorija?

Ilgus šimtmečius daktarai gydė moteris nuo įvairiausių lygų atlikdami tai, ką dabar mes vadiname masturbacija. Karalienės Viktorijos epochoje, Didžiojoje Britanijoje, „dubens masažais“ buvo gydoma moterų isterija, tokiu būdu buvo siekiama pacientėms sukelti „isteriškus priepuolius“ (angl. hysterical paroxysm), kas dabar būtų vadinama orgazmu. Tačiau į vulvos stimuliavimą buvo žiūrima rimtai ir ši procedūra neturėjo nieko bendro su seksu, be to tai buvo laikoma ilgai trunkančia procedūra ir sunkiu darbu.

isterijos gydymas vibratoriais
Įvairios moterų ligos (migrena, isterija ir pan.) buvo gydomos tokiu metodu, kuris dabar vadinamas — masturbacija.
vibratoriu istorija
Skausmo malšinimo priemonė, leidusi gydytis be geriamųjų vaistų.

Vienas pirmųjų vibratorių buvo sukurtas Prancūzijoje, 1734 metais, jo pavadinimas buvo „Tremoussoir“. Vibratorių istorijoje buvo sukurtas ir garais varomas moterų sekso žaisliukas (1869 m.), jis buvo vadinamas „Manipuliatoriumi“. Jį išrado amerikietis gydytojas George Taylor. Deja, ši mašina nebuvo labai patogi, veikiau nevikri ir griozdiška, lyginant su šiuolaikiniais prietaisais. Nepaisant to, šis prietaisas vis tiek garsėjo kaip daktarų, kurie skundėsi pavargusiais riešais ir rankomis, pagalbininkas.

garais varomas vibratorius
Garais ir anglies kuru varomas pirmasis vibratorius.

Maždaug 1880 metais daktaras Joseph Mortimer Granville užpatentavo elektromechaninį vibratorių. Istorinis ir kartu fikcinis filmas „Isterija“ (angl. Hysteria) pasakoja kiek pakeistą ir šių laikų auditorijai pritaikytą istoriją, ši istorija paremta tikrais įvykiais ir visas dėmesys telkiamas į daktaro Granville išradimą.

Elektrinis vibratorius senovėje
Daktaro Joseph Mortimer Granville išradimas pradžioje buvo vadinamas perkusija (angl. percusser) , o šnekamojoje kalboje — „Granville plaktuku“.
elektrinis vibratorius
Štai kaip atrodė vėlesnieji, patogesni, elektriniai vibratoriai.
buvo pradeti kurti elektriniai vibratoriai
Buvo pradėti kurti įvairūs elektriniai vibratoriai.
1968 metais pasirode belaidziai vibratoriai
1968 metais prekyboje pasirodė belaidžiai vibratoriai.

Tai kas gi yra tas vibratorius ir kam jis naudojamas dabar?

Jei anksčiau vibratoriai buvo ligų gydymui naudojama priemonė tai dabar — sekso žaislai, naudojami ant žmogaus kūno tam, kad sukeltų malonią erotinę stimuliaciją. Beveik visi šių laikų vibratoriai — elektros energija varomi prietaisai — pulsuoja, tvinkčioja, virpa ir visi šie pojūčiai padeda stimuliuoti erogenines zonas: klitorių, vaginą, vulvą (moters išorinius lytinius organus), varpą, kapšelį bei išangę.

Vibratoriai ir jų įvairovė šiais laikais

Vibratoriai gali būti įvairiausių formų, modelių, spalvų ir medžiagų. Vieni vibratoriai yra sukurti taip, kad stimuliuotų tik vieną erogeninę zoną. Kiti vibratoriai sukurti specialiai moterims, jie stimuliuoja ir klitorių, ir vaginą. Taip pat yra vibratorių skirtų poroms, tokie vibratoriai stimuliuoja abiejų partnerių genitalijas. Yra ir vibratorių skirtų tik vyrams, tai — vibruojantys masturbatoriai.

vibratoriai
Vibratorių įvairovė šiais laikais.

Štai kokį ilgą ir įdomų kelią nuėjo šis prietaisas: pradžioje buvo medicininė priemonė, prietaisas skirtas gydyti moteriškas isterijas, o dabar tai malonumų šaltinis, skirtas tiek moteris ir vyrams atskirai, tiek ir poroms.