Gotikinės kambario durys

Kuriant klasikinį namų interjerą svarbu įterpti ir kokį meno kūrinį ar jo repliką, kuri suteiktų namams klasikos jausmą. Tačiau pastaruoju metu nebėra kreipiamas dėmesys į paveikslus ar kitus meno kūrinius, o stengiamasi apdailos detalėmis perteikti norimą stilių. Prie visų sienų, grindų ar lubų derinasi ir kambario durys. Paprastai jos būna gotikinio stiliaus, puošnios ir tuo pačiu prabangios. Bendrai kalbant, „Gotika“ nėra vien stilius skirtas menui, bet ir apdailai, pastatams. Pats stilius atsirado dar XIII. amžiuje ir jo pagrindinis principas buvo arkos.

Kaip atskirti, kad kambario durys yra gotikinės? Paprastai prie šio stiliaus priskiriami šie akcentai:
—Sudėtingos, sunkios, masyvios medžio durys, kurios yra plačios, tad svarbu daryti platų rėmą, norint įstatyti duris;
—Tamsios spalvos ir iš natūralaus medžio;
—Klasikinė, antikvarinė bei tuo pačiu moderni išvaizda;
—Turintis unikalų, spalvotą vitražą;
—Kartais turi net aksomo užuolaidas, kurios suteikia paslaptingumo.

Norint duris suderinti su būtent Gotikos amžiaus stiliumi, reikia parinkti ir tinkamą spalvą. Paprastai tokios durys yra faneruotos, tad ir spalvą ar medžiagą pasirinkti nėra bėdų. Patariama rinktis: violetinę, raudoną su aukso spalvos metalo imitacijomis. Jei rinktis natūralaus pluošto duris, tuomet reikia pasirinkti ąžuolo ar riešutmedžio tamsios spalvos duris. Kadangi šios spalvos atspindi Gotiką bei prabangą, kurią bando perteikti būtent šis stilius.

Gotikinės kambario durys žinoma netinka moderniam namų interjerui, kadangi yra masyvios ir pritaikytos būtent senoviniam stiliui. Todėl tokias duris neretai galime pamatyti rūmuose, dvaruose, privačiuose, prabangiuose namuose, salėse, koridoriuose ar net bibliotekose.

Nors pagal savo pobūdi gotikinis stilius gali bauginti ir suteikti niūrumo, tačiau jis vertinamas dėl prabangos. Bet net ir po šimtmečio, jis transformavosi ir tapo šiuolaikiškas bei lyg šiol naudojamas statybose. Gal gotikinio stiliau kambario durys nėra labai populiarios, tačiau žmonės neišsižada tamsios spalvos medžio, kuris yra akcentas gotikoje.