Kaip smagiai praleisti laiką lauke, jei norisi pabūti vienam?

Jei jūsų draugai negali būti lauke su jumis, galite jaustis vieniši, tačiau galite mėgautis daugybe veiklų, kad būtumėte vieni! Jei norite atsipalaiduoti lauke, pabandykite skaityti, stebėti gamtą ar mėgautis oru. Jei jums nuobodu lengvai, prašome aktyviai tyrinėti aplinką arba mankštintis. Nepaisant oro sąlygų, galite rasti ką nors įdomaus sau!

  1. Vienas, jei norite atsipalaiduoti, tiesiog atsigulkite ant žolės su knyga. Raskite vieną iš mėgstamiausių ar neskaitytų knygų ir išsineškite ją į lauką. Raskite patogią vietą po medžiu arba ant žolės pavėsyje, kad galėtumėte atsipalaiduoti prieš saulei patekant į akis. Skirkite laiko skaityti knygą be trukdžių, kol įkvėpsite gryno oro. Jei negalite gulėti ant žolės, pabandykite paskleisti ant žemės antklodę. Jei negalite gulėti tiesiai ant žemės, galite rasti patogią kėdę ar hamaką. Jei mėgstate garsus, skaitydami klausykite muzikos ausinėse.
  2. Jei norite pasitelkti fantaziją, raskite formą debesyje. Gulėkite vietoje, kur galėsite pažvelgti į dangų ir matyti praplaukiančius debesis. Pasitelkite vaizduotę, kad pagalvotumėte apie debesies formą, kad galėtumėte būti kūrybingi. Pabandykite ilgai žiūrėti į tą patį debesį, kad pamatytumėte, kaip jis keičiasi judant. Nupieškite tai, ką matote, ant popieriaus lapo, kad nepamirštumėte rastų piešinių ir vėliau galėtumėte juos parodyti kitiems. Jei oras geras, dėvėkite akinius nuo saulės, kad nereikėtų prisimerkti. Nežiūrėkite į debesis toje pačioje vietoje kur yra saulė, nes tai gali pakenkti regėjimui.
  3. Jei norite mėgautis maistu, galite surengti iškylą lauke. Paruoškite lengvai transportuojamus maisto produktus, tokius kaip sumuštiniai, bulvytės, vaisiai ir daržovės. Sudėkite savo patiekalus į priešpiečių dėžutę ar iškylos krepšelį ir pasiimkite su savimi visur, kur norite surengti iškylą. Išskleiskite antklodę arba atsisėskite prie stalo ir mėgaukitės valgiais lauke. Galite surengti iškylą kieme arba nuvykti į netoliese esantį parką. Jei negalite patys paruošti valgio, paprašykite savo tėvų pagalbos. Maistas gali atitraukti klaidas ar gyvūnus, todėl nepalikite nieko be priežiūros ilgiau nei kelias minutes.
  4. Jei norite kur nors smagiai atsigerti kavos ar valgyti pyragaitį rinkitės terasą. Jei dar prie savo namų neturite terasos, laikas išsklaidyti visas abejones ir įsigyti čia: https://terasustatyba.lt/terasos-prie-namo/. Lauko terasa prie namo vis labiau populiarėja, nesvarbu koks būtų jūsų būstas: privatus namas, kotedžas ar butas su galimybe išeiti į lauką ar ant stogo. Terasos prie namų sienos gali tapti puikia poilsio erdve ar deginimosi zona. Namo siena sukurs užuovėją, o pasirinkę atitinkamą terasos kryptį, galite turėti deginimosi zoną pietuose ar jaukią terasą vakarojimui, vaikų žaidimams, laisvalaikiui vakarų ar rytų pusėse. Terasa prie mažų pastatų, tokių kaip mobilus namelis, pirtelė, yra itin svarbi. Ji padidina naudingą plotą, sukuria papildomą erdvę ne tik pramogoms, bet ir sezoniniams daiktams pasidėti. Terasos prie mažų statinių dažniausiai įrengiamos su stogu, kad joje būtų galima mėgautis grynu oru net ir lynojant. Jei namelyje ar pirtyje trūksta šviesos, norima mėgautis saulės voniomis – tokiu atveju terasa prie namo įrengiama be stogo. 
  5. Tyrinėkite savo apylinkes pėsčiomis ar dviračiu. Suplanuokite maršrutą prieš išeidami, kad būtų lengviau keliauti. Laikykitės šaligatvio, kad užtikrintumėte saugumą vaikščiodami ir važiuodami dviračiu. Naršykite aplinką, kad pamatytumėte, kas yra netoliese, ir mankštinkitės. Įsitikinkite, kad visada suprantate savo aplinką, kad nepasimestumėte ir nesusidurtumėte su problemomis. Važiuodami dviračiu visada dėvėkite šalmą, kad nelaimingo atsitikimo atveju nesusižeistumėte. Laikykite mobilųjį telefoną su savimi, kad nelaimės atveju galėtumėte susisiekti su artimaisiais.