Kaip tinkamai išrinkti dovaną vaikui pagal jo amžių?

Kalėdos jau greitai ir vaikams reikia dovanų. Ką jiems duoti, dovanoti? Su šia dilema kasmet susiduria tėvai, seneliai, krikšto tėvai ir visi kiti suaugusieji. Šie metai – ne išimtis. Kas verčia vaikus pajusti tikrąją Kalėdų dvasią? Galite dovanoti bet ką, išskyrus dėžutę su anglimi. Ši dovana buvo įteikta nepaklusniems vaikams JK prieš šimtus metų ir iki šiol laikoma blogiausia dovana, kurią vaikas gali gauti. Geriausia dovanas pirkti ir išsirinkti pagal vaiko amžių. Seniau reikėdavo atsižvelgti ir į lytį dėl labai stiprių socialinių vaidmenų, tačiau dabar reiktų rinktis dovanas nepabrėžiant vyriškumo ar moteriškumo – vaikas vėliau pats pasirinks, kuri pusė labiau traukia.

Ką dovanoti 1 metų vaikui Kalėdų proga?

Eikite tiesiai į kūdikių žaislų zoną ir ten ieškokite barškančių žaislų. 1 metų berniukai ir mergaitės tik pradeda suprasti pasaulį ir reaguoti į tam tikrus garsus. Dėl to įdomiausias žaislas, yra tas, kurį galima tempti, kramtyti, apkabinti, daužyti į stalo kampą ir jis vistiek skleidžia šviesas ir garsus. Bent jau kelias dienas. Didelių žaislų nereikia, nes mažylis dar tik mokosi vaikščioti, todėl jis neturėtų trukdyti ir neleisti jam kristi. Dovanodami  vaikui, nepamirškite padovanoti ir savo tėvams. Sauskelnių maišeliai – viena geriausių dovanų tokių mažylių tėveliams. Geros dovanos 1 metų vaikams – kamuoliukai ir kamuoliukų baseinai, kurie ne tik lavina, bet ir puošia vaiko kambarį ne vienus metus.

Ką dovanoti 2 metų vaikui Kalėdų proga?

Dvejų metų vaikas gali vaikščioti kambaryje ar net lakstyti. Jis pradėjo kalbėti savo kalba ir yra tikrai itin smalsus. Viena pagrindinių jo veiklų – lietimas, laižymas ir spardymas, su kuriais susiduria namuose. Taip vaikai pažįsta pasaulį. Todėl 2 metų vaikams galima parūpinti lavinamuosius žaislus. Tai visokie žaislai, kuriuos reikia suformuoti į konkrečias formas, atlikti konkrečias užduotis ir lavinti rankų judesius – smulkiąją motoriką. Be to, taip pat galite dovanoti pliušinius žaislus-meškiukus, tigrus ir kitus pliušinius žaislus, kad jūsų vaikai miegotų laimingai. Vaikai nuo dvejų metų mėgsta patys stumdytis, laipioti, padovanoti žaislai gali būti tinkami balansiniams dviračiams ir vaikiškiems automobiliams, o jei nežinote – įdomios dovanos vaikams tikrai jums padės apsispręsti.

Ką dovanoti trimečiams ir vyresniems?

Trimetis jau pradeda kalbėti suprantamesne kalba, o vyresni jau ir suprantamai kalba, tačiau lavinti juos vis tiek reikia ir tiesiog būtina. Jei kas nors nepavyksta, didesnis vaikas dažnai juokiasi ir verkia. 3 metų ir vyresnis vaikas jau gali gauti smulkesnius daiktus – nebenori jų kišti į burną.  Tokie vaikai mėgsta ir rašomąsias mašinėles. Tiek mergaitės, tiek vaikinai nori važinėti po namus ar nutiesti specialius takelius. Tik valdymo pultas neturėtų būti sudėtingas. Visų rūšių lėlės vilioja berniukus ir mergaites. Lėlėmis reikėtų laikyti ir garsiuosius Babus, vienaragius, ponius, įvairius monstrus, transformerius. Tai supaprastinti žmonių ir būtybių atvaizdai, su kuriais vaikai noriai žaidžia. Naujas kimštas žaislas taip pat labai tinka. Jie gali būti ir didesni, nes tokio amžiaus vaikai juda grupelėmis, miega savo lovelėse ar net savo kambariuose.