Ko reikia jaunam kačiukui, kad augtų sveikas ir laimingas?

Kačiukui reikalingais daiktais dažniausiai rūpinamasi dar prieš atvykstant jam į namus: svarbu pasirūpinti, kad jis turėtų savo guolį, kraiko dėžutę, draskyklę, maisto, prie kurio jis yra įpratęs, ir t.t. Kitos prekės katėms gali būti perkamos ir vėliau, kai tam kyla poreikis, tačiau naudinga iš anksto pasidomėti, ko reikia jaunam kačiukui, kad jis augtų sveikas ir laimingas.

Būtina užtikrinti saugumą

Dar prieš kačiukui atvykstant į jūsų namus vertėtų pasirūpinti saugios aplinkos kūrimu: įvertinkite, ar namuose nėra katėms nuodingų gėlių, skirkite katei kampelį, kuriame ji galėtų netrukdoma ilsėtis (tai itin aktualu tada, jei namuose yra kitų gyvūnų ar mažų vaikų). Vienas didžiausių kačių siaubų – viršuje atidaromi langai. Natūralu, kad namus tenka reguliariai vėdinti, tad pagalvokite, ar katei tai bus saugu (gali būti naudinga įrengti specialias atidarytų langų apsaugas). Anksčiau ar vėliau katė tikrai pabandys užlipti ant lango viršaus, todėl pasirūpinkite, kad tai nesibaigtų didele nelaime.

Tinkamą mitybą

Jei kačiukas pas jus atkeliavo iš veislyno, tikėtina, kad gavote „kraitelį“, kuriame yra ir kačiukui įprasto maisto. Nereikėtų skubėti seną pašarą pakeisti nauju: jei manote, kad šiuo metu duodamas pašaras nėra tinkamas, palaipsniui į jį įmaišykite naujojo maisto, kol galiausiai visiškai pereisite prie naujojo (pirmąją savaitę įmaišykite tik 25 procentus naujojo pašaro, antrąją savaitę – 50, trečiąją – 75, o ketvirtąją jau galėsite duoti tik naująjį pašarą). Pasirūpinkite, kad augintinis nebūtų peršeriamas – dienos norma neretai yra nurodoma ant pašaro pakuotės.

Bausti negalima, pasigailėti

Sudrausminti katę galime tik tada, kai pagauname „nusikaltimo vietoje“. Katė šlapinasi į vazoną, ir jūs tai pamatote? Drausminti galite tik veiksme, o pavėlavę galite nusibausti tik patys save. Dalis kačių augintojų laikosi klaidingos nuostatos, kad katės supranta ryšį tarp bausmės ir anksčiau padaryto „nusikaltimo“. Sakysite, kad katė barama visada jaučiasi kalta? Žinoma, taip tikrai gali atrodyti! Kai šeimininko balso tonas tampa pakeltas, o jo akys nukreiptos į kačiuką, natūralu, kad jam tampa baugu, ir jis ima gūžtis. Jei mes savo kolegos Antano 10 kartų paklausime, kur jis padėjo pavogtus pinigus, natūralu, kad ir jis jausis nejaukiai, bet tikrai nesupras, kodėl mes jį kaltiname tokiu absurdišku dalyku. Netikite? O jūs išbandykite! Augintiniai reaguoja tik į mūsų kūno kalbą ir balso toną: kačiukas gali tik atrodyti kaltas, tačiau iš tiesų šeimininko veiksmai jam kelia stresą.

Reguliari sveikatos priežiūra

Būtina pasirūpinti reguliariais kačiuko skiepais: tikėtina, kad prieš atvykdamas pas jus į namus jis jau bus gavęs dalį reikalingų skiepų, tačiau svarbu nepraleisti būsimų vizitų (nuo parvoviruso kačiukai yra skiepijami 6-8 savaičių, o vėliau – kas 2-4 savaites iki 16 savaičių amžiaus, o nuo pasiutligės skiepijami 3-4 mėnesių kačiukai). Apsilankę veterinarijos klinikoje taip pat paprašykite įvertinti augintinio sveikatos būklę.

Nepamirškite žaidimų!

Nors didžiąją dalį paros katės tiesiog pramiega, tačiau tai tikrai nereiškia, kad joms nėra reikalinga aktyvi veikla. Būtent todėl kasdien skirkite laiko aktyviems žaidimams: katės mėgsta vaikytis lazeriuko švieselę, noriai gaudo ant lazdelės prikabintus žaisliukus, ir t.t. Galite net neabejoti: žaidimas su augintiniu jums abiem padovanos tikrai smagių emocijų!