Kokias paslaugas teikia advokatai?

Advokatai – tai žmonės, su kuriais kiekvienas susiduria bent kartą per gyvenimą. Tai vyksta nebūtinai nemaloniose situacijose, tokiose kaip skyrybos ar alimentų priteisimas. Advokatai padeda žmonėms sudaryti ir vedybų sutartis, pakonsultuoja darbo teisės klausimais, padeda įsteigti ar parduoti įmonę ir kitais klausimais. Tikriausiai net ne visi žino kokias paslaugas teikia advokatai ar kokios tų paslaugų kainos.

Advokatų teikiamos teisinės paslaugos

Sakoma, kad kiekvienas advokatas specializuojasi tik tam tikroje sferoje. Šiame pasakyme yra dalis tiesos, kadangi yra tokių, kurie teikia specifines teisines paslaugas ir neužsiima kitų problemų sprendimais. Vis dėlto, yra ir tokių advokatų, kurie stengiasi išmanyti visas sferas ir būtent jose specializuojasi.

Teisinės paslaugos, kurias teikia advokatai:

  • Šeimos tesės paslaugos. Teisinės paslaugos, įeinančios į šeimos teisę yra tokios, kurios susijusios su šeima. Tai gali būti jau prieš tai minėtos skyrybos, alimentų priteisimas, vaiko gyvenamosios vietos nustatymas, vedybinės sutarties parengimas ar kitų sutarčių sudarymas.
  • Baudžiamosios teisės paslaugos. Tai tokios paslaugos, kuriose reikia advokato pagalbos teismuose, pvz., reikia, kad žmogų atstovautų ar gintų teismo metu. Taip pat įeina ir civilinio ieškinio pateikimas byloje.
  • Paveldėjimo teisės paslaugos. Jau pats pavadinimas išduoda, kad tai teisinės paslaugos, susijusios su paveldėjimu. Advokatas gali padėti spręsti turtinio paveldėjimo klausimus, padėti su paveldėjimu pagal įstatymą ar paveldėjimu pagal testamentą.
  • Skolų išieškojimo paslaugos.
  • Darbo teisės paslaugos.
  • Ir kita.

Kiek kainuoja advokatų paslaugos?

Visų advokatų įkainiai yra skirtingi. Jie gali priklausyti nuo to, koks advokato darbo stažas, kokia patirtis, kiek advokatas yra turėjęs bylų ir net nuo to, kiek iš tų bylų buvo sėkmingai išspręstos. Taip pat advokatų įkainiai gali skirtis ir įvairiuose miestuose. Dažniausiai advokatai Vilniuje dirba už didesnes kainas nei advokatai mažesniuose Lietuvos miestuose. Taip yra todėl, kad ir sostinės kainos apskritai yra didesnės, o ir konkurencija milžiniška. Rinkdamiesi advokatą atsižvelkite į šiuos veiksnius, bet nesuklyskite, nes maža kaina nebūtinai garantuos kokybiškas advokato paslaugas. Rinkdamiesi advokatą atsižvelkite ne tik į jo įkainį, bet ir prieš tai minėtus svarbius elementus, tokius kaip advokato stažas bei patirtis.