Kokie požymiai išduoda, kad padangos nusidėvėjo?

Padangos yra labai svarbi automobilio dalis. Jos itin prisideda prie saugesnio važiavimo, taipogi ir stabdymo bei stabilumo kelyje, ypatingai šaltuoju metų laikotarpiu. Nusidėvėjus padangoms kyla didesnis pavojus, nes didėja akvaplaningo tikimybė, sutrumpėja stabdymo kelias. Dėl šių priežasčių itin svarbu reguliariai tikrinti šių automobilio detalių būklę, tačiau pirmiausiai reikėtų suprasti, kaip žinoti, jog padangos jau susidėvėjo? Skaitykite toliau, jeigu norite surasti atsakymą į šį klausimą.

Norėdami išsiaiškinti ar turimas padangas dar galima eksploatuoti, ieškokite nusidėvėjimo indikatoriaus – jei protektorius nudilęs iki indikatoriaus – reiškia, kad pasiektas leistinas protektoriaus gylis. Protektoriaus gylį taip pat galite pamatuoti ir specialiu gylio matuokliu arba patikrinkite senai žinomu metodu – įdėję monetą. Atkreipkite dėmesį, kad padangos šonai ir padangos vidurys gali būti nusidėvėję netolygiai – matuoti reikėtų negiliausią vietą. Taipogi, reikėtų apskaičiuoti, kiek laiko jau naudojate turimas padangas, mat gamintojai rekomenduoja, kad padangos turėtų būti ne senesnės nei dešimt metų. Visgi, padangų nusidėvėjimas priklauso nuo vairavimo tipo, sąlygų, automobilio techninės būklės ir kitų veiksnių, todėl jas pakeisti gali reikėti gerokai dažniau. Svarbu įvertinti ir tai, ar padanga neturi pažeidimų, suaižėjimų, kurie gali atsirasti dėl netinkamo eksploatavimo ar dėl padangų amžiaus. Bet kokiu atveju, pastebėję bet kokį šios automobilio detalės nusidėvėjimą, nieko nelaukę kreipkitės į autoservisą, kuriame dirbantys asmenys pagelbės Jums sutaisyti turimas padangas arba padės įsigyti naujas.

Jeigu nuolat neturite laiko nuvykti į parduotuvę ar sutvarkyti kitų panašių reikalų, padangos internetu gali tapti puikia išeitimi. Jeigu nuolat atidėliojate tokius darbus, internetinė padangų parduotuvė gali būti geriausiu išsigelbėjimu būtent Jums. Viena iš jų yra melga.lt, kurioje rasite ir išsirinksite naujas padangas. Parduotuvė siūlo ir autoserviso paslaugas, todėl internetu įsigytas padangas galėsite atsiimti ir pasikeisti viename iš jų autoservisų. Jeigu jau žinote, jog Jūsų turimos padangos tikrai nusidėvėję, tuomet MELGA internetinėje parduotuvėje tikrai rasite naujas. Įmonė siūlo itin platų asortimentą: daug žinomų gamintojų, premium, vidutinės, ekonominės klasės žieminių, vasarinių ar universalių padangų. Itin taupantiems savo brangų laiką, dar vienas pliusas – daugeliui padangų parduotuvė suteikia greitą nemokamą pristatymą. Be to, MELGA padangos atitinka kokybės ir saugumo standartus, daugeliui padangų suteikiama papildoma garantija nuo pažeidimų, todėl įsigiję jas būtent čia, galėsite jaustis daug ramesni. Nepamirškite, jog kokybiškos automobilio detalės reikalingos ne tik gerai važiavimo kokybei, tačiau ir saugumui, kuris kiekvienam iš mūsų turėtų tapti pačiu svarbiausiu prioritetu.

Kiekvienam vairuotojui labai svarbu žinoti, kada padangos jau yra susidėvėję. Juk būtent jos padeda saugiau stabdyti bei važinėti, suteikia stabilumo kelyje. Nusidėvėjus padangoms padidėja ne tik akvaplaningo tikimybė, tačiau ir sutrumpėja stabdymo kelias. Tikrindami šių automobilio detalių būklę, nepamirškite, jog svarbus ne tik protektoriaus gylis, bet ir turimų padangų amžius – rekomenduojamos ne senesnės nei 10 metų padangos. Svarbiausia – neatidėliokite ir įsigykite naujas, jeigu senosios jau nusidėvėję, mat tai ne tik svarbu komfortiškoms kelionėms, tačiau ir Jūsų saugumui. Padangos yra viena iš svarbiausių automobilio detalių, todėl į jas reikėtų žvelgti atsakingai, rūpestingai ir nuolat stebėti jų būklę, ypatingai žiemos periodu, kai nelaimių kelyje gali padaugėti.