Paklodžių kategorijos. Ką apie jas žinome?

Miegamasis yra ta vieta, kurioje labiausiai norisi jaukumo. Vienas iš aspektų, kuris neabejotinai yra susijęs su jaukia miegamojo atmosfera, yra ne kas kitas, kaip išskirtinė, kokybiška bei odai draugiška paklodė. Paklodės įprastai yra skirstomos į paklodes be gumų bei paklodes su guma. Ką žinome apie šias skirtingas paklodžių kategorijas?

Paklodės be gumos – tradicinės paklodės ir vaikų, ir suaugusiųjų ramiam miegui

Paklodė be gumos pelnytai gali būti vadinama visų paklodžių pirmtake. Šios kategorijos paklodės gali būti naudojamos viengulėms, nedidelėms dvigulės, dvigulėms bei karališko dydžio dvigulėms lovoms, taip pat kūdikių bei vaikų lovelėms pakloti. Įvairių spalvų bei atspalvių paklodės be gumos gali būti vienspalvės, margintos įvairiausiais raštais ar puoštos piešiniais, todėl nesunku jas priderinti prie įvairios stilistikos patalynės taip subtiliai atnaujinant visą patalynės komplektą. Itin didelį populiarumą dėl savo kokybės, patvarumo, tvarumo bei „draugiškumo“ odai yra pelniusios medvilninės-drobinės paklodės be gumos. Šios kategorijos paklodės dažnai yra pasirenkamos ir vaikus auginančių tėvelių, nes įvykus šlapiai „nelaimei“ tokias paklodes labai lengva pakeisti, nekeliant lovelės čiūžinuko.

Paklodė su guma – populiariausia paklodžių kategorija

Manoma, kad sunku būtų rasti namus, kuriuose nebūtų paklodžių su guma. Šios paklodės itin yra vertinamos dėl to, kad gulint lovoje, dengtoje šios kategorijos paklodėmis, nesusidaro raukšlės, be to paklodžių su guma dažniausiai nereikia ir lyginti. Paklodę su guma patartina įsigyti ir žmonėms, kurie miegodami daug vartosi, neramiai miega, ir tiems, kurie itin mėgsta tvarką miegamajame: tokios paklodės „nepabėga“ iš savo vietos, nesiglamžo, todėl lova visada atrodys tvarkinga ir nesujaukta. Kokybiškos, spalvų įvairove pasižyminčios, skirtingų dydžių paklodės su guma yra siuvamos iš medvilnės, frotinio, flanelinio, trikotažinio audinio, taip pat iš satino bei mikrofibros, todėl įvertinę visų audinių privalumus, idealiai Jums tinkančią paklodę su guma išsirinkti neturėtų būti sunku. Paklodės su guma taip pat gali būti ir neperšlampamos. Tokios paklodės itin gelbsti, auginant mažus vaikus arba slaugant sunkius ligonius. Pažymėtina, kad neperšlampamos paklodės su guma, nepriklausomai nuo to, kad yra „negailestingos“ drėgmės pratekėjimui, yra laidžios orui, bei „draugiškos“ tiek suaugusiųjų, tiek vaikų odai.