Į ką reikėtų atkreipti dėmesį norint įsigyti saugius baldus savo vaikams?
Baigiantis mokslo metams, daugelis tėvų vis daugiau dėmesio skiria tam, kaip išsirinkti tinkamus baldus savo vaikams, jų darbo vietai. Ergonomika neabejotinai turėtų būti pagrindinis pasirinkimo kriterijus, tačiau tai toli gražu reikalinga ne visiems vaikiškiems darbo baldams. Kaip juos atpažinti ir teisingai parinkti?
Rimtas gamintojas nevengia kalbėti apie ergonomiką
Naudinga atkreipti dėmesį net į šiuos, atrodytų, nereikšmingus dalykus. Pavyzdžiui, kokią informaciją apie savo baldus pateikia pats gamintojas. Rimta ir tvirta įmonė daugiausia pabrėžia ne techninius parametrus ar mažas baldų kainas, tačiau nevengia kalbėti apie bendrą ergonomiką. Nesunku paaiškinti, kodėl. Žinomi prekės ženklai ne tik daug investuoja į baldų gamybos technologijas, įgyvendina unikalią patentuotą technologiją ir nepriekaištingą kokybę, bet ir į įvairius tyrimus. Kartu su dizaineriais, inžinieriais ir technikais sveikatos ir ergonomikos ekspertai taip pat dalyvauja gaminant ergonomiškus baldus. Todėl patikimas gamintojas renka daug naudingos, išsamios, atnaujintos ir, svarbiausia, faktinės informacijos, kuria jie nori dalytis su vartotojais – kuo objektyvesnę informaciją jis gauna, tuo lengviau suprasti pridėtą turinį.
Kiekvieno vaiko ūgis ir kūno proporcijos ne tik yra skirtingos, bet ir jam augant keičiasi. Šie pokyčiai yra ženklūs – apskaičiuota, jog per metus vaikas gali augti net iki 7 centimetrų. Tad baldai turi ne tik prisitaikyti prie skirtingų kiekvieno vaiko fiziologinių poreikių, bet ir daryti tai… kasmet.
Ergonomiškas sėdėjimas neturėtų būti siejamas su statine „gera“ ar „bloga“ poza, o turėtų būti siejamas su bendru gebėjimu daugiau pasikeisti ir judėti sėdint. Tai ypač svarbu vaikų darbo vietose. Vaiko poreikis sportuoti yra ypač didelis, o tai tiesiogiai veikia jo fizinę ir psichinę raidą. Todėl fizinis aktyvumas turėtų būti susijęs ne tik su maža koncentracija ar hiperaktyvumu. Manoma, kad tik dvidešimtmečiai žmonės gali ramiai pasėdėti apie pusvalandį. Kuo jaunesnis vaikas, tuo trumpesnis šis laiko intervalas. 11-15 metų vaikai gali ramiai pabūti iki penkiolikos minučių. Tuo pačiu metu 6–10 metų vaikas gali būti ramus daugiausiai tik 5 minutes, nors tokio amžiaus pradedantysis kiekvieną dieną prie darbo stalo gali praleisti daugiau nei vieną ar dvi valandas. Būtina pagalvoti, ar vaikui pasirinkti baldai bent iš dalies gali kompensuoti šį mankštos trūkumą.
Nepamirškite saugių ir patvarių tvirtinimo elementų, kad nereikėtų baldų keisti dažnai
Medsraigčiai ar medvaržčiai – tai turbūt populiariausi tvirtinimo elementai, skirti įvairioms medinėms detalėms tvirtinti. Medsraigčiai TORX parduotuvėje parduodami itin gera kaina, o išsirinkti reikiamo tipo, ilgio ir storio medvaržčius čia galės kiekvienas. Medsraigčiai medienai – tai paprasčiausias ir patikimiausias tvirtinimo pasirinkimas. Priklausomai nuo to, kokio storio lentas ar kitas medines detales tvirtinsite, medsraigčiai būna skirtingų tipų, storių, taip pat svarbu pasirinkti ir tinkamo ilgio medsraigčius medienai. Tiesa, medsraigčiai gali tikti ne tik medžiui, bet ir nestoroms metalinėms konstrukcijoms tvirtinti (pvz., aliuminio profiliams), gipsui. Kiekvienu atveju verta įvertinti medžiagą, su kuria dirbate, ir pasirinkti tinkamiausią tvirtinimo elementą. Medsraigčių akcijos leis įsigyti reikiamų tvirtinimo elementų pigiau! Juos rasite čia: https://torx.lt/kategorija/tvirtinimo-detales/medsraigciai/
Baldiniai varžtai – tvirtinimo elementai su sriegiu, dažniausiai pagaminti iš plieno, skirti kelioms detalėms sujungti. Priklausomai nuo rūšies, varžtai naudojami įvairių gaminių priveržimui, taip pat statybose, vidaus bei lauko baldų gamyboje, transporte, žemės ūkio technikoje. Tokie varžtai padės gerai pasirūpinti vaiko baldais.
Ko klausti baldų salone
Jei jūs jau einate į baldų parduotuvę, jums reikia keleto konkrečių nurodymų, kaip atpažinti ergonomiškus vaikiškus baldus, arba paprašykite apie juos salono konsultanto.
- Sėdynės aukštis turi būti reguliuojamas. Sėdynės aukštis turi būti toks, kad sėdinčio vaiko kojos visiškai pasiektų grindis, o kojos būtų sulenktos stačiu kampu iki kelių. Sureguliuokite sėdynės gylį taip, kad tarp atlošo neliktų tarpo, o atlošas palaikytų liemenį. Ergonomiška kėdė neturi porankių. Norint tinkamai atsisėsti, rankos turi būti ant darbastalio, ypač kai naudojatės kompiuteriu.
- Stalas turi būti pakankamo ilgio, pločio ir gylio. Kai stalviršio aukštis reguliuojamas, svarbi ir papildoma stabili horizontali dalis, ant kurios vaikas galės susidėti įvairius daiktus. Stalviršis privalo neturėti aštrių kampų, į kuriuos būtų galima susižeisti.
- Jei baldai šių kriterijų neatitinka, geriau neapgadinėkite savęs, jog perkate tikrai ergonomiškus baldus.