Kaip pasirinkti geriausią virtuvinį komplektą?

Virtuvė – namų širdis. Tai kambarys, kuris suburia šeimas, draugus ir artimuosius, vilioja eksperimentuoti ir ruošti skaniausius maisto šedevrus. Virtuvėje praleidžiame daug laiko, čia gaminame, valgome ir tiesiog smagiai leidžiame kasdienybę. Neretai, virtuvėje pradedame savo dienas, mėgaudamiesi mylimiausiais karštais gėrimais ir skaniais pusryčiais. Galbūt dėl to, dauguma siekia savo virtuves apstatyti ir įrengti taip, kad erdvėje būtų jauku, patogu ir malonu būti. Tam itin daug įtakos turi virtuvės baldai, kuriais virtuvė yra papildyta. Na, o virtuvė be virtuvinio baldų komplekto, greičiausiai, net negalėtų būti vadinama virtuve. Tiesa, virtuvinių komplektų galima rasti įvairiausių. Jie skiriasi ne tik savo dizainais ir spalvomis, bet ir dydžiais, formomis ir medžiagomis. Siekiant išsirinkti geriausią variantą, labai svarbu atsižvelgti į visus šiuos aspektus. Apie tai plačiau – šiame straipsnyje. 

Virtuvinio komplekto forma ir išdėstymas 

Renkantis virtuvinį, virtuvinių spintelių komplektą, pirmiausia, reikėtų išsirinkti tinkamą jo formą. Virtuvinio komplekto išdėstymas priklauso nuo virtuvės dydžio, formos ir jį pasirinkti tinkamai yra be galo svarbu. Nuo jo priklauso tai, kaip virtuvė atrodys, kaip patogu ir lengva bus ja naudotis. Iš dalies, virtuvinio komplekto išdėstymas priklausys nuo to, kur virtuvėje yra elektros rozetės, dujų tiekimas ir kiti, svarbūs bei būtini aspektai, be kurių negalėtų veikti virtuvinė, buitinė technika. Išsprendus šį klausimą, naudinga virtuvinio komplekto formą rinktis pagal erdvės dydį. Pavyzdžiui, L formos virtuviniai komplektai puikiai tinka ilgoms ir siauroms virtuvėms, o taip pat, vidutinio dydžio erdvėms. Tuo tarpu, virtuvinis komplektas su sala puikiai tiks didelėms ir erdvioms virtuvėms. Virtuvinė sala puikiai užpildo erdvę, gali būti naudojama kaip maisto ruošimo arba valgomojo zona. Taip pat, virtuviniai komplektai gali būti U formos. Toks išdėstymas puikiai tinka tiek uždaro, tiek atviro tipo virtuvėms. Be abejo, galima rinktis ir standartinius, paprastos formos komplektus, kurie yra statomi lygiagrečiai sienos. Svarbu atminti, kad virtuvinis komplektas neturėtų užgožti virtuvės erdvės. Jis privalo būti funkcionalus ir patogus naudoti. 

Be abejo, svarbu suprasti bei žinoti ir tai, kad  virtuviniai komplektai yra sudaryti iš skirtingų formų spintelių. Vienos yra pakabinamos, kitos pastatomos. Taip pat, visos jos skiriasi ir savo dydžiais. Na, o tai labai svarbu turėti mintyje, renkantis savo virtuvei tinkamiausią komplektą. 

Medžiaga

Išsirinkus sau tinkamą virtuvinio komplekto formą, būtina atsižvelgti ir į medžiagą, iš kurios virtuvinių baldų komplektas yra pagamintas. Nuo medžiagos, iš esmės, priklauso tai, kaip baldai atrodys, kokie patvarūs ir ilgaamžiai jie bus. Nuo medžiagos, be abejo, priklauso ir jų kaina. Virtuvės baldų komplektai gali būti gaminami iš įvairiausių medžiagų. Klasikinis pasirinkimas – mediena. Mediniai virtuvės komplektai suteikia erdvei šilumos ir jaukumo. Jie, dažniausiai, yra dažyti, todėl, juos lengva ir patogu prižiūrėti. Na, o tokio virtuvės komplekto kaina gali priklausyti nuo to, kokia mediena gamybai yra naudojama. Naudinga pabrėžti, kad mediniai virtuvės baldai yra patvariausi. Pigesnė alternatyva – iš medžio drožlių plokščių pagaminti virtuvės komplektai. Jie, dažniausiai, yra laminuoti, todėl, turi apsaugą nuo drėgmės, garų. Na, o platus ir įvairus jų dizainų pasirinkimas garantuoja, kad kiekvienas tikrai ras savo virtuvei tinkamiausią komplektą. Tiesa, tokio tipo komplektai nepasižymi išskirtiniu patvarumu. Papildomai daug dėmesio gali tekti skirti ir virtuvės komplekto stalviršiui. Jei renkatės ne iš anksto sukomplektuotą, bet iš atskirų baldų dedamą virtuvės komplektą, stalviršį gali tekti pasirinkti atskirai. Kadangi, stalviršis yra ta baldų dalis, kuri yra naudojama dažniausiai ir intensyviausiai, būtina pasirinkti kokybišką ir patvarų modelį. Šiomis dienomis, dažnai matome ne tik iš medienos, medžio drožlių plokščių, padengtų laku, akrilu ar laminatu, bet ir iš akmens masės gaminamus stalviršius. Pastarieji yra tikrai brangūs, tačiau, garantuoja ilgaamžiškumą. Na, o itin platų stalvirišių pasirinkimą galite rasite varle.lt svetainėje: https://www.varle.lt/virtuves-stalvirsiai/

Dizainas 

Galiausiai, itin svarbu pasirinkti ir tinkamą virtuvinio komplekto dizainą. Virtuviniai komplektai, šiomis dienomis, gali būti tikri skirtingi. Vieni pasižymi klasikiniu stiliumi, kiti yra papildyti moderniomis, urbanistinėmis detalėmis. Galima rinktis komplektus su uždaromis spintelėmis, o taip pat, modelius su vitrinomis. Virtuvinių spintelių komplekto pasirinkimas visiškai priklauso nuo to, kokį stilių norite sukurti erdvėje. Elegantiškos virtuvės yra papildomos klasikinėmis spintelėmis su išskirtinėmis rankenėlėmis ir prabangiomis detalėmis. Tuo tarpu, minimalistinėje virtuvėje naudojamos spintelės neturi rankenų, pasižymi susiliejančiais dizainais ir puikiai sukuria erdvės vientisumo vaizdą. Žinoma, pagalvoti būtina ir apie spalvą. Baltos, neutralių spalvų spintelės ir jų komplektai – saugiausias pasirinkimas, lengvai priderinamas prie bet kokio interjero ir stiliaus. Ryškios spalvos, kitą vertus, gali tapti pagrindiniu interjero akcentu, originalia stiliaus detale. 

Ieškantiems naujų virtuvinių baldų komplektų bei įvairių, skirtingų virtuvės baldų, turime džiugių žinių – platų ir įvairų virtuvės baldų asortimente rasite Varle.lt internetinėje parduotuvėje. Čia visada žemos kainos!