Į kokį baldą verta investuoti, kad būtų jaučiamas komfortas darbo biure metu?

Ilgą laiką sėdint kėdėje sunku išlaikyti teisingą kūno padėtį-ilgainiui tai veikia mūsų sveikatą ir netgi bendrą produktyvumą. Nesvarbu, ar ilgai sėdite biure, ar prie savo stalo namuose, teisingas kėdės pasirinkimas gali užtikrinti maksimalų komfortą. Kėdė yra baldas, kuriam taupyti nereikėtų, kadangi ji užtikrina komfortą ir gerą laikyseną. Žinoma, jei ant kėdės sėdima trumpai, ji nepadarys žalos sveikatai, tačiau jei renkamasi ant nepatogios kėdės sėdėti darbe – tai gali labai brangiai kainuoti sveikatos atžvilgiu.

Kodėl svarbu, jog kėdę būtų galima reguliuoti?

Vienas iš svarbiausių patogios biuro kėdės pasirinkimo kriterijų yra jos aukštis ir galimybė jį keisti. Svarbu tai, kad daugumą biure esančių biuro baldų ir kėdžių galima reguliuoti aukščiu, o tai sukuria visišką komfortą kiekvienam, kuris nusiperka ergonomišką kėdę. Renkantis biuro baldus svarbu suprasti, koks yra jų maksimalus aukštis, ir padaryti juos kuo ergonomiškesnius, atsižvelgiant į darbuotojų poreikius prisitaikyti prie konkrečios darbo vietos. 

Svarbu, kad biuro kėdė būtų lengvai reguliuojama ir lengvai prisitaikytų prie žmogaus ūgio ir kūno formos. Sėdint ant kėdės, jūsų kojos turi patogiai remtis į grindis, o nugara – ant kėdės atlošo. Turi būti labai patogu atsistoti nuo kėdės ir tada sėdėti ant kėdės. Šiuolaikinės technologijos leidžia biuro kėdę lengvai prisitaikyti prie įvairaus ūgio ar kūno sudėjimo žmonių, o kėdę netgi galima sureguliuoti keliais lygiais vienu rankenos paspaudimu. Ofisas prabangiai galite rasti gerą ir platų įvairių ergonomiškų kėdžių pasirinkimą.

Sėdynė gali būti kieta, minkšta arba pusiau minkšta

Kieta kėdės sėdynė yra sėdynė, pagaminta iš neelastingų medžiagų. Pusiau minkšta kėdė turi vidutinio storio pagalvėlę ant sėdynės, o minkštas pagalvėlės sluoksnis yra labai storas arba spyruoklinis. Sėdima dalis turi būti apvali ir lygi, be akivaizdesnio reljefo, tuomet bus sukuriamas tobulas komfortas ir galimybė patogiai ir produktyviai dirbti.

Teisingas kėdės aukštis nustatomas taip: priekinis sėdynės kraštas turi būti lygus sėdynei, kelio kampas turi būti didesnis nei 90 laipsnių, o kėdes ir stalo kojos turi būti tvirtai pritvirtintos prie grindų. Todėl labai svarbu, kad kėdės sėdynės aukštis būtų reguliuojamas. Jo gylis turėtų būti mažesnis nei atstumas nuo klubo sąnario iki kelio sąnario. Rekomenduojama rinktis biuro kėdę su penkiais ratukais. Tai garantuoja stabilumą ir mobilumą. Be to, biuro kėdė turėtų lengvai pasisukti aplink savo ašį.